Inne

Published on 9 sierpnia, 2015 | by admininistrator

1

„Kettlebells to jest dokładnie to czego szukałem”

Dlaczego warto trenować z odważnikami kulowymi? Co daje trening z kettlebells? Przedstawiamy Wam opinię Łukasza, który ćwiczy w naszej sekcji Hardstyle Kettlebells już pół roku. Zapraszamy do lektury, po wakacjach rusza nowy nabór!

Untitled-1Lubię tą minę mojego rozmówcy gdy na pytanie czy coś ćwiczę odpowiadam – kettlebells i takie …eeee co takiego? Potem udaje mi się wyjaśnić że takie kule z rączką. Wtedy najczęściej jest takie ?aha… widziałem u nas na fitnessie z takimi ćwiczą, takie po 4-6 kg… jest też 20-stka, ale to tym nikt nie ćwiczy… to chyba dla jakiś mutantów musi być!?. I ten moment gdy mówię, że no 20-stka jest dobra na rozgrzewkę ? BEZCENNA 🙂

Kettle to jest dokładnie to czego szukałem przez lata. Chodziłem na siłownię, biegałem, miałem trenerów indywidualnych od kulturystyki i treningu funkcjonalnego i efekty były żałosne!

Dopiero jak zająłem się kettlebells okazało się że jest to dokładnie to! A co dokładnie dają mi kettle?

1. Siła, stabilność i mobilność – to są podstawy! I dokładnie to wyrabia kettlebells. Bez siły nie wyciśniesz. Stabilność wyrabia się przez ćwiczenia asymetryczne i dlatego, że praktycznie wszystko ćwiczy się na stojąco z kettlem, który jest mocno kapryśny. Albo będzie stabilność albo… auć! Mobilność ? chodzenie na fizjoterapię, rozciągania jogi… nic nie poprawiło mi tak zakresu ruchu w barkach jak tureckie wstawanie. Serio!

2. Trening funkcjonalny – idę na kettle i w godzinę mam przećwiczone całe ciało. Bardzo poprawiła mi się postawa i nawyki ruchów – wiem jak złapać pralkę, żeby sobie krzywdy nie zrobić. W moim przypadku brak jest efektów w postaci wzrostu tkanki mięśniowej, a jeżeli już to niewielki, ale za to jakość tych mięśni jest zupełnie inna. To nie są takie napompowane bicepsy jak po siłce na azocie, ale porządne, twarde i żylaste mięcho.

3. Wspólny trening – w odróżnieniu od siłki trenujemy razem i ja po prostu dobrze się wtedy bawię 🙂

4. Brak komerchy – nie ma fikuśnych maszyn, butów za 500 zł i całego tego badziewia. To co potrzebne do treningu to kettle (które w porównaniu do innego sprzętu wychodzą dość korzystnie) i 2 frotki, żeby rąk nie obijać (razem jakieś 30 zł). I koniec… Zresztą Emil ma do tego bardzo zdrowe podejście… a jak już o Emilu to…:

5. Emil – też nie jest bez znaczenia. Myślę że kettle w Akademii Tygrys i Żuraw są takie fajne w dużej mierze dzięki niemu. Po pierwsze to fajny człowiek, który nie zadziera nosa i da się z nim normalnie porozmawiać. Po drugie jest bardzo uważny na to co ludzie robią, dzięki temu trening jest bezpieczny. Po trzecie ma przygotowanie gimnastyczne i dzięki temu bardzo dużą świadomość ciała.

6. Efekty – no cóż… nie będę ukrywał że to też lubię 🙂 A są zadziwiające… Tureckie wstawanie zaczynałem z 12 kg odważnikiem, po 2 miesiącach nieśmiało przeszedłem na 20, a w 8 miesiącu podniosłem 50 kg i zrobiłem snach test (dla niewtajemniczonych 100 powtórzeń rwania kettla 24 kg w 5 minut!!!). Przyznam, że chciałbym mieć takie postępy też w innych dziedzinach życia, ale skoro nie można… to i Tureckie z 50 kg dobre 🙂


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

One Response to „Kettlebells to jest dokładnie to czego szukałem”

  1. Avatar Wiś says:

    Mogłabym się podpisać pod tym obiema rękami i nogami 😉 pokochałam kettle od pierwszego treningu i ta miłość odwdzięczyła mi się nie tylko silnym ciałem ale też silniejszym charakterem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑
  • .
  • Magazyn on-line


Shares