Dieta

Published on 4 lutego, 2013 | by admininistrator

12

CRON-O-Meter – sprawdź swoją dietę

Część osób przechodząc na dietę roślinną zastanawia się, czy ich menu jest odpowiednio skomponowane. Czy aby na pewno nie brakuje w nim żelaza, wapnia, cynku i innych składników mineralnych. O podstawowych zasadach układania diety wegańskiej pisaliśmy tutaj. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić wam wygodny i darmowy program CRON-O-Meter, dzięki któremu sprawdzicie wartości odżywcze waszej codziennej diety. Wejdźcie na http://cronometer.com/

Wystarczy się jedynie zarejestrować. Można również skorzystać z opcji zalogowania przez Facebooka. Wprowadzamy dane dotyczące naszej osoby (wiek, aktywność fizyczna itd.) i dostajemy wyliczenie naszego dziennego zapotrzebowania na poszczególne składniki mineralne, witaminy, białko, tłuszcz, węglowodany i kalorie. Dodatkowo możemy sprawdzić ile kalorii spalają poszczególne rodzaje aktywności fizycznej. Jesteście ciekawi ile energii spalacie podczas godzinnej jazdy na rowerze. Można to sprawdzić. Jeżeli chcecie zrzucić zbędne kilogramy CRON-O-Meter również pomoże wam w dokonaniu niezbędnych obliczeń.

Wprowadzając poszczególne produkty możemy sprawdzić jaki procent dziennego zapotrzebowania na dane składniki pokarmowe zrealizowaliśmy. Warto pamiętać jednak o kilku mankamentach. CRON-O-Meter jest w języku angielskim, nie zawiera wszystkich, dostępnych w naszych sklepach produktów. Mleko sojowe ma inny poziom witaminy B12 i wapnia niż to dostępne na naszym rynku. No i najważniejsze – CRON-O-Meter podaje jedynie ilość składników mineralnych nie uwzględniając poziomu ich przyswajalności. Przykładowo osoby na diecie roślinnej powinny spożywać więcej żelaza niż wskazane 100%. Żelazo niehemowe zawarte w pokarmach roślinnych jest bowiem gorzej przyswajalne niż to pochodzenia zwierzęcego. Nawet uwzględniając witaminę C, która wspomaga przyswajalność żelaza, 100% to wciąż za mało. Zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie. Oczywiście dostarczenie sobie odpowiedniej nadwyżki żelaza nie jest trudne. Urozmaicona dieta wegańska obejmująca 5 podstawowych grup pokarmowych (owoce, warzywa, rośliny strączkowe, zboża i orzechy) z łatwością zaspokoi zapotrzebowanie naszego organizmu na ten jak i wszystkie pozostałe składniki pokarmowe.

Mimo to CRON-O-Meter pozwala, mniej więcej, sprawdzić ilość poszczególnych składników w diecie. Jego wyliczenia z powodzeniem potraktować można jako punkt wyjścia przy układaniu swojej diety.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

12 Responses to CRON-O-Meter – sprawdź swoją dietę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑

Shares